دانلود کتاب مبانی، اهداف و بازتاب پیام‌ها و شعار‌های بنیادین انقلاب اسلامی – مرتضی اشرافی pdf,ePUB,doc,word


معرفی کتاب مبانی، اهداف و بازتاب پیام‌ها و شعار‌های بنیادین انقلاب اسلامی

کتاب مبانی، اهداف و بازتاب پیام‌ها و شعار‌های بنیادین انقلاب اسلامی نوشته‌ی مرتضی اشرافی، دربردارنده مفاهیم اساسی و بنیادین در خصوص اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران برای تاثیرگذاری بر ملت‌های جهان است.

در این تحقیق، با تجزیه و تحلیل شعارها و پیام‌های مطرح شده در انقلاب اسلامی ایران و با تأسی از اهدافی چون سیاست «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» طرحی نو به جامعه جهانی ارائه می‌شود تا ملت‌ها، جنبش‌های آزادی بخش اسلامی و حتی جنبش‌های آزادی بخش غیردینی با الهام از این شعار به استقلال و هویت مستقل خویش دست یابند.

در بخشی از کتاب مبانی، اهداف و بازتاب پیام‌ها و شعار‌های بنیادین انقلاب اسلامی می‌خوانیم:

پیش از آغاز دوران استعمار و غارت ثروت‌های کشورهای شرقی به دست غربیان، کشورهای شرقی و به خصوص اسلامی، پیشتاز و یکه تاز عرصه‌های مختلف بودند. از جمله علل عقب ماندگی و ضعف کشورهای مختلف در دوران معاصر، می‌توان به کمبود درآمد، وجود اختلاف طبقاتی و توزیع ناعادلانه امکانات، قانون شکنی و ارتکاب جرایم، وجود حکومت‌های مستبد و زورگو و نقش استعمار در عقب نگه‌داشتن جوامع اشاره کرد. اما با توجه به آن‌ که در این میان، کشورهای اسلامی از منابع اقتصادی و ذخایر سرشار طبیعی برخوردار هستند و موقعیت جغرافیایی و استراتژیک آن‌ها نیز بسیار قابل توجه است، باید دید که عامل عدم پیشرفت و توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی این کشورها چیست.

برای پاسخ به این پرسش می‌توان گفت که از هم گسیختگی و عدم اتحاد کشورهای اسلامی، از اصلی‌ترین عامل عدم پیشرفت و توسعه این کشورهاست؛ بنابراین تأکید انقلاب اسلامی و رهبری آن بر لزوم وحدت همه قشرها و همه مذهب‌های اسلامی در رسیدن به پیروزی در صحنه داخلی و خارجی، زمینه دیگر گرایش مسلمانان جهان به سوی انقلاب اسلامی است. پس وحدت مسلمانان، آمال و آرزوی هر مسلمانی است.

البته اگر جنبه عملی داشته باشد، ثمربخش خواهد بود و تلاش برای وصول به این هدف عالی نیز وظیفه هر مسلمان است. با وحدت، همه مسائل مسلمانان برطرف خواهد شد. برای ایجاد اتحاد، تدوام گفت وگو و مباحثات بسیار مؤثر است. امت اسلامی در اندیشه سیاسی و دینی نقطه مقابل ملت است. ملت‌های موجود در سرزمین‌های اسلامی که با جغرافیای مشخص قرار دارند، نتیجه نفوذ و تسلط بیگانگان در تجزیه وطن اسلامی هستند.

فهرست مطالب

پیش‌گفتار

۱٫ طرح و کلیات تحقیق

۲٫ مبانی پیام‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی ایران

۳٫ زمینه‌های مشترک شعارها و پیام‌های انقلاب اسلامی ایران و جهان اسلام

۴٫ اهداف ترویج شعارها و پیام‌های انقلاب اسلامی در جهان معاصر

۵٫ بازتاب پیام‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی ایران در جهان معاصر

نتیجه‌گیری

کتابنامهبرای دانلود متن ترانه ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود جدیدترین آهنگ های ایرانی اینجا کلیک نمایید

برای دانلود جدیدترین فیلم و سریال های ایرانی اینجا کلیک نمایید

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *