دانلود کتاب تاریخ تحلیلی سینمای جهان (۱۹۹۵-۱۹۸۵) pdf,ePUB,doc,word


زیر نظر: جفری ناول اسمیت
مترجم: احمد پایداری و …

اين كتاب به مناسبت صدمين سال اختراع سينما، توسط دانشگاه اكسفورد به چاپ رسيده و طی آن تاريخ سينما ذيل سه دوره نقد و تحليل شده است: سينمای صامت (۱۹۳۰ـ۱۸۹۵)، سينمای ناطق (۱۹۶۰ـ۱۹۳۰) و سينمای مدرن (۱۹۹۵ـ۱۹۶۰).

در بخش نخست اتفاقات منجر به ظهور سینما و همچنین رخدادهای سال‌های نخستین آن مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و اسناد و شواهد تاریخی معرفی می‌شود. «سینما در سال‌های آغازین»، «ظهور هالیوود»، «سینمای صامت آمریکا و دیگر کشورها» از فصل‌های این بخش هستند.

در بخش دوم ظهور صدا و مباحثی چون چگونگی شکل‌گیری سینمای ژانر و فیلمسازی در استودیو و فیلم‌های مستند بررسی می‌شود. در بخش سوم نیز سینمای مدرن و سینما در دوران ظهور تلویزیون از مباحث اصلی است.

همچنین در جای جای کتاب و در سیر روال تاریخی سینما، در هر دوره شخصیت‌های مهم معرفی و بخشی از زندگی سینمایی آنها بازگو می‌شود. دیوید وارک گریفیث، چارلی چاپلین، ویلیام اس. هارت، ژیگا ورتوف، سرگی آیزنشتین، لویی فویاد و مکس لندر از هنرمندان دوره نخستین و ژاک تاتی، گرگ تولند، پیر پائولو پازولینی، فدریکو فلینی، آلفرد هیچکاک برخی از هنرمندان دوره‌های بعدی هستند که در این کتاب به طور کامل و همراه با فیلم شناسی معرفی می‌شوند.برای دانلود متن ترانه ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود جدیدترین آهنگ های ایرانی اینجا کلیک نمایید

برای دانلود جدیدترین فیلم و سریال های ایرانی اینجا کلیک نمایید

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *