محبوب کن - فیس نما

آیا مدارس و ادارات شنبه ۱ دی ۹۷ تعطیل است؟

آیا مدارس و ادارات شنبه ۱ دی ۹۷ تعطیل است؟

شب یلدای امسال، جمعه شب می باشد و شایعاتی مبنی بر تعطیلی روز بعد یعنی اول دیماه منتشر شده است

به گزارش خبرنگار شمانیوز، شب یلدای امسال، جمعه شب می باشد و شایعاتی مبنی بر تعطیلی روز بعد یعنی اول دیماه منتشر شده است که هیچ مقام رسمی این موضوع را تایید نکرده است.

فقط طیبه سیاوشی (نماینده مجلس) اظهار کرد: در مذاکره ای که با آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش داشتم ایشان وعده داد که امتحانات مدارس در روز شنبه(اول دی) به جز امتحانات نهایی لغو شود.

برای مشاهده ادامه مطلب لطفا به ادامه بروید

وی افزود: با توجه به این که جمعه شب، شب یلداست و یک جشن ملی به شمار می‌رود نیاز است که دانش آموزان در جمع خانواده خود این جشن را گرامی بدارند. به همین دلیل ما این درخواست را از آقای وزیر مطرح کردیم و ایشان هم برای حذف امتحانات به جز امتحانات نهایی قول مساعد داد.

لغو امتحانات مدارس برای پاسداشت شب یلدا
امتحانات مدارس در روز شنبه اول دی ماه البته به جز امتحانات نهایی برای پاسداشت شب یلدا لغو شد.با بخشنامه ابلاغ شده از سوی شاپور محمدزاده مدیرکل دفتر وزارتی، تمام امتحانات روز “شنبه اول دی ماه” البته به جز امتحانات نهایی برای پاسداشت شب یلدا لغو شد.

در این بخشنامه آمده است: نظر به اینکه روز شنبه اول دی ماه ۹۷ آغاز فصل زمستان است و به موجب یک سنتی باستانی و دیرینه ایرانیان (شب یلدا) به منظور حفظ و پاسداشت کانون گرم خانواده‌ها و به جاآوردن سنت حسنه صله ارحام و نیز بهره‌مندی دانش‌آموزان از والدین و لذت بردن از همنشینی با خانواده‌های خود، مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود امتحانات تمام دوره‌های تحصیلی به جز امتحانات نهایی روز شنبه اول دی ماه لغو و به تاریخ دیگری موکول شود.

در صورتی که خبر موثقی مبنی بر تعطیلی روز شنبه اول دیماه منتشر شود در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد…

منبع shomanews

4 دیدگاه در “آیا مدارس و ادارات شنبه ۱ دی ۹۷ تعطیل است؟”

  1. ای کاش فردا کلا مدارس رو تعطیل میکردین..تو رو خدا..شب یلداس..خب میخوایم جمع بشیم دور هم تا آخر شب..فردا چجوری بریم مدرسه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *